Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła
22.07.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – święto Św. Brygidy, patronki Europy, we wtorek – wspomnienie Św. Kingi, w środę – święto Św. Jakuba Apostoła ( w tym dniu obchodzimy także wspomnienie Św. Krzysztofa i z tej racji po Mszy o godz. 18.00 będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów oraz modlić się będziemy o rozsądek i wyobraźnię dla kierowców ) a w czwartek – wspomnienie Śww. Joachima i Anny, rodziców NMP.

2. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. a sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać po Mszach Św. W środy zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, we wtorki modlimy się za wstawiennictwem naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3. W ubiegła niedzielę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebraliśmy 697 zł. i 50 gr. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

5. Za dwa tygodnie w sobotę 4 sierpnia planujemy wycieczkę rowerową po Żuławach. Trasa wyniesie około 80 km a szczegóły podamy za tydzień.