Ogłoszenia parafialne – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, 30.12.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jutro przypada ostatni dzień roku 2018. Msza Św. tylko wieczorem o godz. 18.00, którą poprzedzi nabożeństwo przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze Święte tak jak w niedziele: o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem wyjątkowo w styczniu o godz.18.00. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej tradycji zwane Świętem Trzech Króli. Z tej racji dzieci przygotowały jasełka. Zapraszamy na przedstawienie premierowe w sobotę o godz. 18.30 do kaplicy. W Święto Trzech Króli 6 stycznia jasełka tylko podczas Mszy o godz. 11.30.

2. Trwa kolęda parafialna. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej. W czasie kolędy Msze Św. w dni powszednie tylko rano o godz. 8.00 a w niedziele nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. Po kolędzie od lutego porządek Mszy Św. zostanie przywrócony. Można zamawiać intencje na przyszły rok. W tygodniu a także w niedziele jest bardzo dużo wolnych intencji.

3. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

4. Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza na koncert noworoczny ze świąteczną nutą. Wstęp płatny w formie cegiełek. Muzycy zapraszają dzisiaj – 30 grudnia o godzinie 15.00 do Domu Kultury.

W minionym tygodniu na drogę do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy + Edwarda Żywickiego l. 66 z ul. Sadowej. Wieczny odpoczynek…